מדבקות קיר לחדרי ילדים

שדרוג חדרי הבית עם מדבקות קיר

 מדבקות  קיר ניתן להדביק ולהסיר בקלות.  המדבקות מייפות את הקיר, צובעות אותו בצבעים ומעניקות לו תנועה וחיים. הם שוברות את אחידות הקיר והופכות אותו לחלק בלתי נפרד מעיצוב הבית, לגורם מרכזי המשפיע על האווירה בו.

למדבקה יש חשיבות כאמצעי אסתטי פרקטי ביותר, מאחר שניתן להסתיר באמצעותה כתמים או סדקים (אף שמוטב לאטום אותם באופן מקצועי). שילוב של מדבקות קיר מסוגים שונים, בגדלים שונים, בהרכבי צבעים שונים מעשירה את המתחם שעל קירותיו הן מודבקות.

אין ספק כי מדבקות מהוות אלמנט מרכזי בשדרוג הבית. העלות שלהן זניחה ביחס לעלות צביעת הקיר בעוד האפקט שלהם מרשים ועצמתי יותר מאשר צבע אחד ואחיד, יפה ככל שהוא, שהקיר צבוע בו.

יש כיום מדבקות עם ריהוט וחפצים שיכולים להעצים את האפקט העיצובי של הסלון, של המטבח ושל כל מתחם וחדר אחר בבית. אפשר להתאים בין צבעי המדבקות לצבעיהם של פריטי הריהוט והאביזרים השונים בבית על מנת לשמור על קו עיצובי אחיד.

מדבקות קיר יוצרות אווירה. ככל שהמדבקה גדולה יותר, כך בולטת יותר נוכחותה ומתגברת השפעתה. שימוש במדבקות כאלמנט סגנוני ועיצובי הוא תופעה רווחת בבתים רבים.  אף שעל טעם וריח אין (טעם) להתווכח- מותר ואף רצוי לשוחח. חשוב שתגיעו לעמק השווה בשיחה על אופי המדבקות, על מנת שתבחרו מדבקה או מדבקות שכל דיירי הבית יהיו שבעי רצון עמן.

חשיבותן של מדבקות קיר לחדרי ילדים חורגת מהיותן קישוט בלבד. המדבקות ממלאות את החדר, נוסכות עליו אווירה של שלווה וביטחון. כאשר הילד בוחר את המדבקה או המדבקות שיעטרו את קירות חדרו הוא לא רק  מממש זכות בחירה אלא קובע את האווירה בו. הבחירה שלו משקפת טעם פנימי, העדפות, דמיון. הוא יכול לשלב סוגים שונים של מדבקות ולהביא בכך לידי ביטוי מוחשי את העושר של עולמו הפנימי ואת מגוון טעמיו , העדפותיו ואהבותיו.

חשוב לאפשר לילדים חופש בחירה, ודאי כאשר מדובר במדבקות האמורות לקשט את קירות חדרם. ב- ד’ אמותיהם ראוי ורצוי לאפשר להם לנהוג כאוות נפשם. אם אתם רואים ( לאחר מעשה… ) שמי מהילדים הדביק על קיר חדרו מבדקה כל שהיא שאתם רואים אותה כבלתי חינוכית, בלתי ראויה להתנוסס על הקיר או כזו שהתוכן שלה אלים או מיני באופן מופרז וקיצוני, זכותכם ואפילו חובתכם לברר את עם הילד ולשכנעם להסירה והחליפה באחרת.

ככל שהדבר אפשרי ותלוי בכם, רצוי שתהליך הבחירה של מדבקות קיר לחדרי ילדים ייעשה בנוכחותכם.

בשורה התחתונה – מדבקות אמורות לשדרג ולהעשיר את הבית בכלל ואת חדריו השונים בפרט. בהינתן זכות יסוד של כל אחד מבני הבית לקשט את החדר שלו באופן שייראה לו, רצוי לנצל את שפע המדבקות ואת המכוון המדהים שלהן לעיצוב החדר ולקישוטו באופן שיגביר את היופי ואת השמחה בבית.